ETSY nedir? ETSY mağazası hakkında bilmeniz gerekenler

-

Etsy, üçüncü taraf pazar yeri endüstrisindeki en popüler platformlardan biridir ve yaratıcı bireylere eşi benzeri olmayan ürünleri satabilecekleri bir platformdur. Etsy aracılığıyla sanal bir mağaza oluşturabilir ve yalnızca çevrimiçi olarak ürün ve hizmet satabilirsiniz. Yaklaşık 2 milyon Etsy satıcısına katılmayı düşünüyorsanız, önce düşünmeniz gereken birkaç şey var. Tam zamanlı bir hobi mi arıyorsunuz? bir Etsy satıcısı olarak yalnızca gelir mi sağlamak istiyorsunuz? Ek bir proje olarak Etsy ile mi ilgileniyorsunuz? Bu sorulara cevap verdiğinizde ETSY mağazasını hangi amaçla kullanacağınızı belirlersiniz.

Hangi alanda olursa olsun birbirinin ikamesi olan düzinelerce ürünler ile diğer aktif satıcılarla rekabet edeceksiniz. Bu nedenle, Etsy’yi uygulanabilir bir iş seçeneği haline getirmek için satıcı olarak kendinizi geliştirmelisiniz.  

Günümüzde corona virüsü dolayısıyla evde geçirilen zaman artarken her geçen gün edindiğimiz beceriler ve hobiler de artış gösteriyor. Bu süreçte nihai hedefiniz ne olursa olsun, yolculuğunuza Etsy ile devam etmek veya başlamak size saygınlık kazandırabilir. İşte kendi Etsy mağazanızı açarken kullanabileceğiniz tavsiyeler. 

İlginizi çekebilir: Eski Mobilyaları Yenileme Fikirleri

Para Kazandıran Bir Ürün Geliştirin 

Birçok bağımsız zanaatkar yaptığı hata kendi emeği ile özgün bir ürün yarattığında Etsy’de kolayca satabileceğini düşünmesidir fakat bu her zaman böyle değildir. Etsy’de bulunan her ürün aynı seviyede kâr getirme potansiyeline sahip değildir. Ürün hattınızın geliştirilmesi yaptığınız ve gerçekten sevdiğiniz ürünlerle başlamasına karşın başarı ancak pazarda ve mevcut Etsy’de bulunan rakiplerle ilgili doğru araştırma yaparsanız gelir. Bu noktada site, fiyatlandırma ipuçlarının yanı sıra kazandıran bir ürün grubu oluşturmak için öneriler sunarak yardımcı olmaya çalışır. 

Ürünün Büyüleyici Fotoğraflarını Çekin  

Klişe olacak ama çektiğiniz fotoğraf ilk izlenim için oldukça önemlidir. Tüm ürün fotoğraflarınız ilgi çekici, merak uyandıran ve potansiyel müşteriler satın alırken ürünün niteliğini tam olarak iletmelidir. Profesyonel bir fotoğraf için pahalı ekipmanlara ihtiyacınız yok. Akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey ışık..

İlginizi çekebilir: Bitki yetiştiriciliğinin bedensel ve zihinsel sağlığa 4 olumlu etkisi

Ayrıntılı Bir Ürün Açıklaması Yazın 

Fotoğraflarınızı ve tasarımınızı hazırladıktan sonra, potansiyel müşterilerinizi çekici bir ürün açıklamasıyla daha da büyüleyin. Ürününüzü nasıl yaptığınız, sürecin sizin için nasıl bir şey olduğu ve müşteriye ne gibi faydalar sağlayacağını düşünerek ürününüzü gerçekten kişiselleştirin. Birisi Etsy’de veya genel olarak internet üzerinde arama yaptığında ürününüzün bulunabilmesi için anahtar kelime etiketleri kullanmalısınız. 

Mağazanızı Markalayın 

Etsy’de başarılı olmanın anahtarı, kendinizi rekabet çemberinin dışında tutmaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, mağazanızdan, ürünlerinize ve ambalajlarınıza kadar güçlü ve benzersiz bir marka yaratmaktır. Mağazanız için doğru bir isim bulmakla başlayın. Ardından sitedeki biyografi kısmını tamamladığınızdan ve mağazanızı markanızı destekleyen bir logo ve afişle özelleştirdiğinizden emin olun. Tüm markalı resimlerinizin uygun şekilde boyutlandırıldığından emin olmak için Etsy resim boyutu hile sayfasını kullanın. 

Müşterilerinizle Bağlantı Kurun  

Etsy işinizin can damarı olan müşterileriniz sizden defalarca ürün satın alması için onlara değerli hissettirin. Gösterdiğiniz değer, daimi müşteri kazandırır. Sizi tanımaları ve güvenmeleri için geçmişinizi ve ürünlerinizin hikayesini müşterilerinizle paylaşın. Ardından, bir satın alma işleminden sonra müşterilerinizden geri bildirimlerini, eleştirilerini sorduğunuzda önerilerini ürünlerinize ve uygun olduğu yerlerde mağazanıza dahil etmelisiniz. Ayrıca, işinizin bir parçası olarak paketleme, sunum ve nakliye hakkında özverili olmalısınız.  

SEO ve sosyal medya ile markanızı tanıtın

Bir Etsy mağazasının reklamını veya tanıtımını yapmak maliyetli olmaz. Pazarlamaya ayıracağınız kısıtlı zamanla, mağazanıza gelen trafiği ve satışları artırabilirsiniz. Mağazanızın Etsy ve Google aramalarının zirvesine çıkmasına yardımcı olmak için bazı SEO tekniklerini kullanarak başlayın. Ardından, ürünlerinize müşteri çekmek için oluşturduğunuz büyüleyici ürün fotoğraflarını kullanarak bazı sosyal medya promosyonları ekleyin. Son olarak, müşterilerinizle sürekli olarak bağlantı kurduğunuzda ve memnun bir müşteri tabanı oluşturduğunuzda, deneyimlerini arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmaya teşvik ederek kocaman bir aile olursunuz! 

İlginizi çekebilir: Ücretsiz eğitim alabileceğiniz online eğitim platformları

Mağaza Duyurularını Kullanın  

Mağaza duyurusu, mağaza sayfanızın üst kısmındaki alandır. Bunu, satışları, özel teklifleri, düşük envanterli ürünleri ve daha fazlasını duyurmak için kullanabilirsiniz. Bu, öne çıkan veya yeni ürünleri sayfanıza bağlantılar halinde eklemek için ideal bir yerdir. Arama motorlarının mağazanızı bulmasına yardımcı olabilecek ek bir destek için burada SEO tekniklerini kullanmalısınız.

Aynı zamanda, bir girişimci olarak büyük düşünmelisiniz. Bir Etsy mağazanızın olması, kendi bağımsız web sitenizin olmayacağı anlamına gelmez. Muhtemelen en büyük avantaj, kendi oluşturduğunuz bir site üzerinde tam yetkiye sahip olarak satışlarınız ve müşterileriniz büyüdükçe e-ticaret mağazanızı ölçeklendirme olanağı vermesidir. En azından web siteniz, Etsy mağazanıza bağlanan, arama trafiği oluşturan ve ziyaretçileri alışveriş yapmak için Etsy mağazanıza yönlendiren bir bilgi merkezi işlevi görebilir.  

Etsy Kaynakları  

Etsy’nin kendisini gezdiğinizden emin olun. Site, size nasıl yerleşeceğinizi, sorulara cevap bulacağınızı ve ürünlerinizi tanıtacağınızı öğreten çeşitli kaynaklar (uygulamalar, kılavuzlar, bir Facebook topluluğu) aracılığıyla yeni satıcılara muazzam bir yardım sağlar. 

Sizin İçin Seçtiklerimiz

BİZİ TAKİP EDİN

74BeğenenlerBeğen
1,375TakipçilerTakip Et
81AboneAbone Ol

KİBİRSİZ.COM'DA POPÜLER

KİBİRSİZ.COM'DA SON YAZILAR