Christian Dior Çantaları ile Şıklığınıza Şıklık Katın

-

Christian Dior Kimdir?

Christian Dior Fransız moda tasarımcısı olarak bilinir. 1905 Yılında Fransa da dünyaya gelmiş ve kendi ismini verdiği Christian Dior Şirketinin de kurucusudur. Mimar olmayı hayal ederek büyüdüğü bir hayatı vardı. Ailesi sanayici ve gübre üretimi işi ile uğraşıyor ve fazlasıyla varlıklı durumdaydı. Christian’ın siyasetçi olmasını istiyorlardı. Bir zaman sonra Paris’te sanat galerisi açtı. Ancak ekonomik krizin etkileri nedeni ile ailesinin işleri çok kötü gitmeye ve fabrikaları, galerileri ve şirketi iflas etti. Bunun üzerine Christian açtığı sanat galerisi kapatmak zorunda kaldı ve resme yöneldi. Le Figaro dergisine şapka modelleri çizmeye başladı. Bir zaman sonra eskizde kendini geliştirdi ve eskiz çizmeye başladı. Bu şekilde geçimini sağlıyor hayatına devam ediyordu. Bir süreliğine moda tasarımcısı Robert Piquet ile çalıştı. Ancak burada da geçimini sağlayamayan, bir yandan da savaş çıktığı için Paris’ten uzaklaşan Christian uzaklara çok uzaklara güney Fransa’ya giderek meyve satmaya ve geçimini böyle sağlamaya başladı. Tekrardan Paris’e döndü ve bir moda evinde çalışmaya başladı. Nazi subayları için kıyafetler, nazi subaylarının hanımlarını giydirmeye, savaşta işbirlikçi olan Fransız ailelerin kıyafetlerini tasarlamaya başladı. İlerleyen zamanlarda maddi bir destek alarak kendi moda atölyesini kurdu. İlk tam serisini 1947 yılında taç yaprakları adını verdiği bir seri de buldu. Ancak dönemin insanları bu tasarımların kapalı bir görünüşten çok uzak, cinsel istek uyandırıcı olduğunu, savaş zamanı bunları giymenin doğru olmadığını savunuyordu. Tarihe geçecek olan Christianın “Ben çiçek kadını tasarladım.” Sözleri tam bu anlarda ortaya çıkmıştı. Christian Dior tasarımları en başlarda kadınlardan fazlasıyla tepki aldı. Dönem modasına uymuyor, kumaş yetersizliğinden böyle oluyor gibi bir çok eleştiriye maruz kaldı. Ancak Dior’un yaptığı modasal devrim denebilecek bir seviye de olup adına “Yeni görünüm.” Diyordu ve savaş zamanından sonra Paris’in moda başkenti olması için büyük bir adım oluyordu.

Christian Dior markası 16 Aralık 1946 da Montaigne Caddesi, Paris, Fransa da kurulmuştur.

Dior Markası Neler Üretiyor?

Christian Dior son 50 60 yıla damga vurmuş giyim, kozmetik ürünleri ile baş sıralarda. Bir çoğu lüks giyimin temelini oluşturmakla beraber yüksek kalite de ürettiği ürünler herkesin dikkatini çekmektedir. Erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı ürettiği ürünler ile de her kesimin ve her isteğin beklentilerini karşılayacak şekildedir. Parfümler, çantalar, takılar, kıyafetler gibi çok fazla ürüne sahiptir. Birkaç örnek verecek olursak Dior orijinal ürünü olan Homme Edp Erkek parfümü dünya da erkeklerin fazlasıyla tercih ettiği karizmatik bir kokuya sahip harika bir üründür. Daha olgun ve şık durmak isteyen erkeklerin tercih ettiği kararlı ve sert duruşun simgesi olarak gösterilebilir. Eğlenceli durmak istemeyen şık ve ciddi duracağınız iş görüşmelerin de, toplantılarda, şirket yönetimi gibi otoritenizi koymanız gereken yerlerde psikolojik olarak bunu hissettirecektir. Fiyatlarının çok abartı seviye de pahalı olmayışı da otoriter insanların tercih edebileceği çok etkili bir koku olmasını sağlamaktadır. Bir diğer ürün ise bir makyaj malzemesi olan Skin Forever Fondöten. Makyaj film ve dizi setlerinde herkesin gündelik yaşamda ise kadınların vazgeçilmezi durumundadır. Ancak kötü ve kalitesiz makyaj malzemeleri cilde oldukça zarar vermekle birlikte istenmeyen bir görünüş elde etmenize sebep olacak ve sağlık sorunları yaşayacaksınız. Ancak Skin Forever Fondöten ile böyle bir sorunuz kalmayacak. Daha tatlı ve hoş bir duruş ile sokaklarda, toplantı salonlarında veya herhangi bir yerde makyajınızı istediğiniz gibi yapacak ve hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşmayacaksınız. Gönül rahatlığı ile yapabilir ve Dior markasının size kattığı şıklıkla havanıza hava katabilirsiniz. Ve de çantalar. Renk renk çantalar mı istersiniz? Yoksa daha ciddi ve sade olanları mı? Dior mağazası içinde sizler için ikisi de bulunmaktadır. Dior çantaları isterseniz renkli ve desenli olarak eğlenceli karakterinizi yansıtabilir ve gittiğiniz her yerde etrafınıza neşe saçmanıza yardımcı olabilir. İsterseniz sade ve şık duruşu ile otoritenizi koruyabilir, olgun ve sadelikten yana olduğunuzu gösterebilirsiniz. Daha minimal şekilde üretilen çantalar yanınızda her daim taşıyabileceğiniz ve valiz gibi büyük ve ağır çantalar taşımak istemeyenlerin fazlasıyla tercih ettiği el ve kol çantası olarak da geçmektedir. Her nesilde üretildiği için nostaljik ürünler de bulabilirsiniz. Günümüze uygun daha şık ürünler de bulabilirsiniz. Fiyatları biraz pahalı olabilir ancak fiyatlarını kalitesinin yanında çokta pahalı sayılmaz. Bir çok ürüne ev sahipliği eden firmamızın kalitesi de son zamanlarda çok çok göz önüne gelmiştir. Her çeşit çantaya ev sahipliği yapan güzide firmamız bir çok ünlünün de tercihi olmakla beraber büyük fiyatlı ürünlerinin yanı sıra daha bütçe dostu ürünlere de ev sahipliği yapmakta ve bütçe dostu ürünleri de oldukça kalitelidir. Peki Dior çantalarına sahibiz ama ne ile kombinleyeceğimiz hakkında fikir sahibi olmak istiyoruz. O zaman devam edelim

Dior Çantalar Nasıl Kombinlenir?

Söylediğimiz gibi Dior çantaların çok fazla renk ve desen çeşidi olduğunda Dior çantaları kombinleme başlığı altında çok yavan kalacaktır. O yüzden şöyle devam edelim. Dior mağazasının renkli, eğlenceli çantalarını kombinlerken takım elbise, kumaş pantolon gömlek gibi şık giyimlerden kaçınmalısınız. Bir davete gidiyorsanız koyu renkli ve ciddi elbiseniz üzerine renk renk olan Dior çantalarını kullanmanız tutarsız bir görünüm sergileyecektir. Dışarıda bir yemeğe çıkarken, arkadaşlarınızda takılırken, bir AVM’ye giderken yanınıza alacağınız renkli çantalar gibi sizin de renkli kıyafetler giymeniz çok daha tatlı duracaktır. Eğlenceli kişiliğinizi ve neşenizi yansıtacaktır. Koyu renk kıyafetler ile renkli çantalar ne kadar uymuyor ise renkli kıyafetler ile koyu renkli çantalar da uymayacaktır. Eğer ciddi bir düğün, bir davet, önemli bir toplantıya gidiyorsanız daha resmi bir giyim yapıyor olmalısınız. Resmi bir giyim yaparken yanınıza her rengi içinde barındıran eğlenceli bir çanta taşımak ciddiyetsiz bir görünüm vereceğinden daha ciddi renklere sahip olan ve sade olan Dior çantalarını tercih etmeniz sizin çok daha faydanıza olacaktır. Kıyafetlerinize göre çanta tercihi yapacağınızdan bulunacağınız ortamı da buna dahil etmeniz gerekmektedir. Dışarıdan bakan birisi sizi görünce çok şık ve sade bir giyim veyahut ne kadar eğlenceli bir kişilik demesi gerekirken, sade kıyafete bu çanta olmuş mu? Veya çantan bu kadar sade iken kıyafetlerin çok renkli dememeli. Bunun için giyeceğiniz ortamlara göre çanta ve kombin belirlemeniz sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Savaş zamanı batmış, iflas etmiş bir aileden gelen, eskiz çizimleri yaparak, şapka çizimleri yaparak bir gençlik harcayan, Doğduğu ülkenin dışında İtalya’da ölen ve kariyerinin ilk yıllarında asla desteklenmeyen birisi olarak bu kadar başarı basamağını tırmanmıştır. Her ne kadar zor bir dönem geçirmiş, savaş zamanında büyümüş olsa da bu büyük bir motive hikayesi olacaktır. Kendinize çok iyi bakın. Hoşça kalın.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

BİZİ TAKİP EDİN

74BeğenenlerBeğen
1,375TakipçilerTakip Et
81AboneAbone Ol

KİBİRSİZ.COM'DA POPÜLER

KİBİRSİZ.COM'DA SON YAZILAR