Büyük beden gece elbisesi nasıl olmalıdır?

Büyük beden hanımların en çok zorlandığı şeylerden biri de özel günlere hazırlık yaparken kıyafet seçimidir. Büyük beden, kilolu veya balık etli hanımlar düğün, nişan veya kutlama yapılan gecelerde giydikleri abiye elbiselerin içinde zayıf, ince ve zarif görünme arayışına girerler.

Her insan kendi vücudunu tanıyarak ve bazı stil püf noktalarına uyarak kullandığı aksesuar ve çanta ile tarz sahibi olmayı başarabilir. Peki 42 beden ve üzeri bayanlar özel günlerde hem zarif hem de şık bir görünüşü nasıl elde eder?

  • Kalça ve omuz bölgeniz geniş, beliniz ince ise

Armut vücut tipine sahipseniz yani omuzlarınız ve kalçanız geniş; beliniz ince ise dikkatleri omuz genişliğine çekmelisiniz. Göğsünüzün biraz altından açılan, V yaka, göğüs dekolteli abiye modellerine bakmalısınız. Boynunuzun uzunluğunu ortaya çıkarmalısınız.

Kalça ve basen kısmı süslü, işlemeli olan elbiselerden kaçınmalısınız. Üst tarafı işlemeli, süslü olan elbiselere yönelmelisiniz. Dikkatleri vücudunuzun üst bölgesine toplarken geniş kalçadan uzaklaştırırsınız. Kalçanıza oturan drapeli, verev kesimlerden uzak durmalısınız.

Etek kısmı sizi ince ve zarif gösterecek koyu renklerden oluşmalıdır. Özellikle, çan şeklinde olan elbiselere göz atmanızı öneriyorum.

İlginizi çekebilir; Büyük beden giyinme püf noktaları
  • Armut tipi vücut hatlarınız varsa

Armut tipi vücut hatları yani halkın tabiriyle basenli bir vücuda sahipseniz; dikkatleri kalça bölgenizden uzaklaştırmalısınız. Vücudunuzun üst bölgesine özen göstermelisiniz.

Kullanacağınız aksesuar ve derin V yaka modellerle odak noktası boyun ve omuz bölgesi olacaktır.

İlginizi çekebilir; Online alışveriş yapabileceğiniz 8 büyük beden markası 
  • Vücudunuzun her yeri eşit kilodaysa

Elbiseler, genel olarak kilosu eşit dağılmış kadınlarda daha şık durur. Kısacası elbiseleri daha güzel taşırlar. Vücudunuz her bölgesi eşit kilodaysa elbisenin kumaşına dikkat etmelisiniz. Örneğin; saten ve ipek gibi ince kumaşlardan uzak durmalısınız. Tercih edeceğiniz elbisenin kumaşı tok bir kumaş olmalıdır.

Elbisenin altından korseli bir iç çamaşırı giyerseniz beliniz daha ince bir görünüm elde eder. Askılı elbiselerde ise askının genişliğine dikkat etmelisiniz.

Kısacası, dekolteli bir model giymek istiyorsanız, dekolteyi vücudunuzun en güzel kısmına çekmelisiniz. Örneğin; bacaklarınız ince ise yırtmaçlı bir elbise giyebilir veya beliniz ince, kalça ve omuz bölgesi geniş ise dikkatleri omuz genişliğine çekecek modelde elbise giymelisiniz.

Ve ve ve göbeğinizi saklamak için yapabileceğiniz en güzel şey göğsünüzün biraz altından genişleyen modellerdir.

İlginizi çekebilir; Büyük beden abiye modelleri

KİBİRSİZ.COM'DA POPÜLER