Antalya Kamp Alanları

-

Bir çoğumuz kafa dinlemek isteriz. Tatiller, denizler kum ve güneş bunun çözümü olabilir. Ancak bazılarımız ise sessizce ormanın büyüsüne kapılmak, kuş cıvıltılarıyla bütünleşmek ve doğanın eşsiz gücüne tanıklık etmeyi tercih eder. Kamp yapmak. Sevdiğin insanlar ile çadırın içinde uyumak, ateşin başında sıcak bir kahve içerek gökyüzünün derinliklerine yıldızların sonsuz güzelliğinde kaybolmayı ister. Antalya gibi doğanın sahibi olan bir kent bunun için çok güzel bir örnek olabilir. Sizlerle birlikte Antalya’da ki ücretli/ ücretsiz kamp alanlarına göz gezdireceğiz. Sıcak kahvenizi yaptıysanız başlayalım.

Saklı Cennet Maden Koyu

Ücretsiz kamp alanlarından birisi olan maden koyu Antalya’nın Kemer ilçesinin Ulupınar Mahallesine bağlıdır. Sırtınızda ağaçlar karşınızda denize karşı bir kamp yapmak istiyorsanız çadırınızı kapıp Maden Koyu’na gitmek için ne bekliyorsunuz. Mavinin tüm tonlarına şahit olup harika deniz kokusunu çektikten sonra arkanızda ki yeşil cennete tanık olmak çok zor olmamalı. Şehir merkezinden 70 km. uzakta olan bu koy etrafında market, büfe gibi yerler olmadığından ya merkezden ya da 10 km ilerde olan Tekirova’dan almanız gerekmektedir. Her şeyinizi aldıktan sonra yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Denize karşı ayaklarınızı uzatmak arkanıza ağaçları almak, müzik eşliğinde çıtırdayan ateşte kafanızı dinlemek. Tamamıyla ücretsiz oluşu tercih edilmesinin bir diğer etkenidir. Kamp alanında yürüyüş ve bisiklet yolları bulunmaktadır. Koy içinde ki kamp alanına gitmek bir hayli kolay ve güzel.

Kalkan Kamp Alanı

Ücretli bir kamp alanıdır. Denize yakın olmayıp da denizi manzara olarak görmek ister ve gökyüzüne yaklaşmak isterseniz Kalkan tam sizin için biçilmiş kaftan. Kalkan kamp alanına otobüs ile ulaşım sağlayabilir veya kendi aracınızla gelebilirsiniz. Adeta bulutlara uzanan bir yolculuğa ev sahipliği yapan Kalkan sizler için cennet kıvamında bir ortam sunan harika bir belde. Kaş ve kalkan yolu üzerinde Kalkan ilçesine 2 km Kaş’a ise 18 km uzaklıktadır. Karavan ve çadır kampı ile öne çıkmakta olan kamp alanımız ile güzel olan tüm manzaraları ayaklarınız altına alabileceksiniz. Altınızda dalgalanan denize karşı ayaklarınızı uzatıp dağdan aşağı doğru bakmaya, karşınızda yükselip batan güneşe ve aya ve etrafınızda dört dönen bulutlara hayran kalmamak elde mi? Market ve büfe gibi giderlerinizi karşılayabileceğiniz bir çok hizmeti ayaklarınıza getirmektedir. Kırsal alanda bulunan kampımızda tuvalet, sıcak su, çeşme, mutfak, buzdolabı, elektrik bölgeleri ve otopark hizmetine şahit olabilirsiniz. 40 tl giriş ücreti ve 60 tl çadır kiralama ücretine bakarsak verdikleri imkanlar karşısında gerçekten çok ucuz. İletişim numaraları 0535 371 82 26. Eğer dağlardan aşağıları görmek ister, büyük manzaralar eşliğinde içeceğinizi yudumlamak isterseniz Kalkan tam size göre.

Alacasu Cennet Koyu

Kayalıkların içinden denize uzanan bir yolculuğa ne dersiniz? Adeta her tarafı rüya gibi olan Alacasu Cennet Koyu’nun ücretsiz girişi ve sunduğu imkanlar tercih edilmesinin ana sebeplerinden birisidir. Fotoğraflarına bile bakarak büyülenmemenin elde olmadığı Koy tamamıyla ücretsiz ve doğa ile başbaşadır. Denize girebileceğiniz alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kontrollü ateş alanları gibi bir çok kamp alanın temel unsurlarını size sunmaktadır. İhtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden şehir merkezinden temin etmeniz gerekiyor ancak bu bir eksi gibi görünmemeli. Sizi doğanın saf ve duru güzelliği ile baş başa bırakıyorlar. Antalya Kemer ilçesine bağlı olan Çamyuva’da yer almaktadır. İlçe merkezine 18 km uzaktadır. Antalya şehir merkezine ise 59 km uzaklıktadır. Kemer Tekirova yolu aracılığı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bahsetmediğimiz bir güzelliği ise tekne turları. Tekne turları ile bütün doğal güzellik ile iç içe olacak hiçbir şey kaçırmayacaksınız. Doğanın hükmünü ve güzelliğini omuzlarınızda hissedeceksiniz. Kamp alanımız temiz su ve tuvalet imkanı da sunmaktadır.

Saklı Kent Kamp Alanı

İsminin tam karşılığını veren kamp alanımız saklı bir cennet. Kayıp şehir Atlantis kıvamında olan kamp alanımız sizleri dünyadan koparıp bambaşka bir evrene götürecek. Dağların arasından akan mükemmel nehirleri, denize dökülen suları ve çok daha fazlası. Ücretsiz dahil olabileceğiniz kamp alanı mükemmeliyetin tam karşılığı. Asla sıkılmayacağınız, büyüsünden etkilenmeme durumunuzun olmadığı kamp alanımız sizleri Antalya Kayadibi’nde Yaylapalamut’ta bekliyor. Antalya şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunuyor. Ve her saat başı kalkan otobüsleri ile ulaşımı bir hayli rahat. Fethiye Antalya yolu arasında yol tabelalarını takip ederek rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz bir cennetten bahsediyoruz. Kanyonların arasından akan denize dökülen nehirleri, çamur banyoları, raftingler gibi bir çok eğlence unsuruna da ev sahipliği yapmaktadır. Karavan ve çadır tercih edilebilir ancak coğrafi imkanlardan dolayı karavan ile girmek biraz zor olacaktır o yüzden çadır en kolay yöntemlerden birisidir. Su ve yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayıp yanınızda getirmelisiniz. Yürüyüş yolları ve kontrollü ateş imkanlarını size sunmaktadır.

Kezban’s Guest House Kamp Alanı

Kamp alanına gitmek istiyor ama çadırda kalmak istemiyor musunuz? Kezbans’ Guest House tam sizlerin hayalinde ki gibi bir kamp alanı. Ücretli girebildiğiniz Kezbans’ Guest House’de adeta bir şehir merkezi gibi istediğiniz çoğu imkana sahip. Özlenen eski ve huzurlu şehirlere benzer bir yapısı olan gece ışıkların ve yıldızların içinde kaybolacağınız harika bir yer. Geyikbayırı mahallesinde bulunmaktadır. Akdamlar köyü, Konyaaltında rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan kamp alanımız sizlerin hizmeti için her türlü imkanı elinde bulundurmakta, bungalov, ahşap ev, çadır gibi kalabileceğiniz bir çok imkanı elinde bulundurmaktadır. Bungalovlar ve Ahşap Evlerde duş ve mutfak imkanı ile birlikte dağ manzarası ve dağ havasının tadını çıkarabileceksiniz. Sürekli sıcak su, duş ve tuvalet gibi imkanları elinizde bulunduracak ücretli kahvaltı ve akşam yemeği sunumuna katılabilirsiniz. Ücretsiz ve sınırsız Wİ-Fİ imkanını sunmakla birlikte elektrik, su, şarj gibi ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Ortak mutfak alanları ve açık büfeler de saydıklarımıza dahil olmakla beraber Antalya’nın en gözde kamp alanlarından birisi olmaktadır. Türk lirası değil de Euro ile ödeme yaptığınız kamp alanımıza gitmek için Sarısu teleferikten Hisarçandır köyüne giderken birkaç kilometre ilerledikten sonra solunuza bakmanız ve güzellik ile baş başa kalmanız yeterlidir. Ücretleri ise sırası ile şöyledir. Bungalovlarda kalmak isterseniz 10 Euro, Ahşap evlerde kalmak isterseniz 30 Euro, Çadır konaklama yapmak istiyorsanız 5 Euro ve çadır kiralamak istiyorsanız 3 Euro ödemeniz gerekmektedir. Turistlerin gözde yerlerinden birisi olan Kezbans’ Guest House’ye giderek farklı kültürlerden ve ülkelerden gelen turistler ile kaynaşıp yakın arkadaşlıklar elde edebilir, sıcak kahvenizi yudumlayarak tatlı dağ manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Yanan ateşin gökyüzüne karşı çıkardığı dumanının ve çıkardığı çıtırtı seslerinin eşliğinde dostlarınızla, sevdiklerinizle kamp yapmak için harika bir yer. Kezbans’ Guest House Türk’lerin ve turistlerin fazlası ile tercih ettiği saklı bir cennet gibi.

Bu yaz aylarında hepimizin birazcık tatile çıkması ve kamp yapması gerekmektedir. İş hayatından bunalıp, şehir gürültüsünden uzaklaşmayı istemek herkesin hakkıdır. Sizlerle bugün Antalya’nın en gözde kamp alanları hakkında bilgi paylaştık. Kendinize çok iyi bakın.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

BİZİ TAKİP EDİN

74BeğenenlerBeğen
1,375TakipçilerTakip Et
81AboneAbone Ol

KİBİRSİZ.COM'DA POPÜLER

KİBİRSİZ.COM'DA SON YAZILAR