Ankara Kamp Alanları

Ülkemizin başkenti olan Ankara yakın ve uzak geçmişte, coğrafi konumundan ve tarihi geçmişinden kaynaklı bir çok doğal güzelliğe ve mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçilerinin keyif alabileceği ormanlar, göl arazileri gibi bir çok bölgeye sahip olan Ankara’da kamp yapabileceğiniz bazı yerleri listeledik.

Yepyeni Bir Dünya

Kızılcahamam Işık Dağı Kamp alanı ücretsiz olması ile birlikte harika bir orman havasını sizlere sunmaktadır. Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine bağlıdır ve yürüyüş yapan insanların fazlasıyla tercih ettiği bir yerdir. Kamp için de gayet elverişli olmakla beraber bir çok imkanı da sizlere sunmaktadır ancak imkanlarından önce doğal güzelliğinden biraz daha konuşmak isteriz. Etrafında herhangi bir işletmenin olmayışı sizi doğa ile baş başa bırakıp ilk çağlara götürür gibi bir huzur verecektir. Doğa ile baş başa kalıp kafa dinlemek istiyorsanız tam sizlik. Çok yakınlarda bir tatlı su gölü de bulundurmaktadır. Mükemmel bir manzara eşliğinde Kızılcahamam Işık Dağı sizlerin kullanabileceği harika mükemmellikte bir kamp alanıdır. Ücretsiz ve etrafında işletme olmadığından ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Kamp alanında WC bulunmaktadır. Çeşme gibi su ihtiyacınızı karşılayacak yerler vardır ancak göl suyu tatlı ve içilebilir olduğundan fazla ihtiyacınız olmayabilir. Özellikle yürüyüş ve bisiklet için tercih edilen Işık Dağı’nda kamp yapacaklar için kontrollü ateş imkanları da verilmektedir.

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çubuk Karagöl milli parkında olan Ankara’dan 70 km kuzeyde kalan milli bir parktır. Ücretli bir kamp yeri bulundurmakta ve çok fazla imkanı sunmaktadır. Ancak gece kalma gibi bir duruma izin verilmiyor kamp saat akşam 21,00 da bitiyor. Doğa kenarında bir yürüyüş ve gökyüzü ile gölün orta da buluşmasını izlemek istiyorsanız Karagöl milli parkı tam sizlik. Kamp yapmak için pek tercih edilmese de kamp alanı oldukça gelişmiştir. Gece kalma gibi bir durumun olmayışı bir eksisi olsa da artılarını saymaya şöyle başlayalım. Etrafta bol bol güvenlik olduğundan hiçbir güvenlik sorunu yaşamıyorsunuz. Çeşme, büfe gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler var. Gölet ve kamp alanlarına sahip ve etkinlik alanları var. Gece kalabileceğiniz konaklama tesisleri, mescit ve çocukları gönül rahatlığı ile bırakabileceğiniz oyun parkları da mevcuttur. Fiyat listesi ise şu şekildedir. Şahıs 8 öğrenciler ise 4 TL kamp alanları, bisikletler 8 motosikletler 16 TL, Otomobil ve Kamyonetler 24 TL, Minibüs 72 TL, Midibüs 108 Otobüs ise 216 TL dir. Çadırda günübirlik kalma ücreti 30 TL Misafirhane ise 110 TL’dir.

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara Beypazarı ilçesine bağlı Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı ücretli olan kamp alanlarımızdan bir diğeridir. Yayla ve bozkırların ön planda olduğu bir alanda kamp yapmak istiyorsanız tabiat parkı tam sizlik. Göl ve etrafında yaylalar ve bozkırların olduğu mükemmel bir yer. Etrafta ki evlerde de konaklama imkanınız bulunuyor ve bir çok imkan sunuluyor bizlere. Parkta ok atma gibi, Doğa yürüyüşleri gibi, bisiklet turları gibi bir çok eğlenceli aktivite yapabilirsiniz. Etrafta güvenlik dolaştığından başınıza herhangi bir sorun gelmeyecek Çeşme, WC, Büfe, Restoran gibi bir çok imkana rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Çadır konaklama alanları, Kır evleri, Kır Lokantaları ve bir de göle uzanan iskelesi ile doğa severleri büyülemek üzerine kurulmuş bir kamp alanı olduğunu bizlere hatırlatıyor. Fiyat listesi ise;

Şahıs 10 Öğrenci 5 TL, Bisiklet 10 Motosiklet 20 Otomobil ve kamyonet 30 Minibüs 90 Midibüs 160 Otobüs 270 TL, Günübirlik çadır konaklama ücreti 40 TL, Misafirhane konaklama ücreti 115 TL olarak belirlenmiştir.

Sorgun Göleti Kamp Alanı

Ankara’nın 105 km dışında olan bir kamp alanı. Gerçek bir cennet. Manzarası ve karizması mükemmel bir yer. Ücretli olmasına rağmen düşük ücretlere sahip ve bu fiyata bulabileceğiniz en güzel yer olabilir. Ankara gibi bozkır alanında böyle bir yere denk gelmek cehennemde çiçeğe denk gelmek kadar şaşırtıcı bir şey ancak bu doğal güzelliğin karşısında büyülenmemek elde değil. ATV veya Bisiklet gezileri için de harika bir seçenek olabilir. Özel güvenliklerle korunmakta ve doğal güzelliğine verilebilecek en küçük zarar sizler için büyük dert olmaktadır. Bu nedendendir adeta saklı bir cennet gibi olması. Ateş yakmanın bile yasak olduğu bölge de güvenlik hat safha da ve elden asla bırakılmıyor. Balıkçılık için de fazlası ile tercih edilen bir bölge olduğunu söylemeliyiz. Göleti gerçekten göz kamaştıracak bir güzelliğe sahip olan bölgemiz de ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir WC bulunmakta. Kamp alanına giriş ücretli ve çadır için ayrı bir ücret ödüyorsunuz. Size sunduğu imkanlar ise güvenlikleri sayesinde her zaman gönlünüzün rahat olması ile başlıyor ve Çeşme, WC gibi temel ihtiyaçlarınızı gidebileceğiniz yerler, etkinlik alanları, mescit ve çocuk oyun alanları, alışveriş yapabileceğiniz büfeler, gölet ve kamp alanları bulunmaktadır. Şahıs 10 Öğrenci 5 TL, bisiklet 10 motosiklet 20 otobüs ve kamyonet 30 minibüs 90 midibüs 160 otobüs 270 TL, günübirlik çadır konaklama ücreti 40 TL, misafirhane ücreti ise 115 TL dir.

Yayla Mocamp

Ankara’nın 110 kilometre dışında bulunan kamp alanında çadır da kalmak istemiyorsanız bungalov evleri sayesinde tercih edebileceğiniz bir yer olacaktır. Kamp alanı Bolu sınırları içerisindedir. Ancak Ankara çevresinde olduğu için ve Bungalov imkanı olduğu için paylaşıyoruz. Balık tutmayı seviyor ve akşam bungalovunuzda veya çadırınızda oturup balığınızı yemek istiyorsanız Yayla Mocamp sizlik bir yer. Karavan kampı da yapabileceğiniz yerde fazla kısıtlama olmadığından rahatlıkla istediğinizi yapabileceksiniz. Giriş ücreti vardır. Ateş yakmak konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Duş ve WC imkanlarını da sizlere sunmakla beraber sizleri doğanın tatlı manzarası ve kuş cıvıltıları eşliğinde tekneniz de salınarak balık tutmaya itecektir. Ağaçların arasından gelen hayvan sesleri sayesinde doğa ile ne kadar iç içe olduğunuzu hissedecek ve rahatlayacağınıza temenni ederiz. Size sunduğu imkanlar ise kısaca şöyle; WC ve çeşme ile temel ihtiyaçlarınızı karşılıyor, duş imkanı sunarak temizliğinizde aksamamanıza yardım ediyor. Elektrik gibi bir sorununuz olmuyor. Yayla Mocamp elektriği de doğanın en ücra köşesinde olsanız da sizlere getiriyor. Masa, sandalye ve piknik malzemelerini sizlerle buluşturuyor. Sınırsız internet imkanı ve market sunuyor. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir market bulunduğundan burada kendi dünyanızı kurabileceğiniz kadar yaşayabiliyorsunuz. Güncel fiyat listesi ise Karavan konaklama için 40 TL, Çadır Konaklama için 20 TL dir. Fazlası ile ucuz ve harika olan Yayla Mocamp sizlerin iyiliği için kurulmuş ve çok fazla rağbet gören bir yerdir. Doğanın en tatlı ve en saf, en duru, en temiz halini sizlerle buluşturuyor ve sizlerin mutlu olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapıyor. Eğer sizde dağların, ağaçların, gölün etrafında yok olup benliğinizde boğulmak, rahat bir nefes almak istiyorsanız Yayla Mocamp sizin için biçilmiş kaftan. Üstelik bu kadar çok imkana, bu kadar ucuz fiyat şaşırtıcı ve iç kabartıcı şekilde. Hoşça kalın.

KİBİRSİZ.COM'DA POPÜLER