2021 Yaz Sezonunun En Havalı Güneş Gözlükleri

2021 yılına gireli uzun bir süre olmuşken yazın trend gözlükleri de yerini almaya başladı. Oldukça tarz, yaratıcı, tarzınıza tarz katacak gözlükler bu sene de yerini almaya başlarken bizler de size son moda güneş gözlüklerinden bahsedeceğiz. İster spor yaparken, ister denize giderken oldukça sizi şık gösterecek bu gözlükler tarzınıza tarz katacak…

Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz birkaç puf nokta vardır. Gözlüğün yüzünüze uygun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Yüzünüzde çok kaba mı duracak tam mı oturacak bunu zamanla kavrayabilmeniz için öncelikle yüz tipinizi tanımalısınız. Ve alacağınız gözlüğün kaş hizasına yakın olanını tercih etmelisiniz.  Eğer yüz tipinizi bilmiyorsanız hemen kısa bir şekilde yüz tipinizi anlatalım.

Hangi Yüz Tipine Sahibim?

Yüz tipinizi öğrenmek için birçok yöntem var. Fakat mezuralarla uğraşmak istemiyorsanız sizin için kısa bir yoldan çözüm ürettik. Hemen anlatalım.

Yüz tipinizi öğrenmek ama mezura, matematik uğraşmak istemiyorum diyorsanız. Size pratik bir yöntem anlatacağız. Yüzünüzün kalp, oval, yuvarlak, kare olduğunu öğrenmek için öncelikle tende kalacak bir kalem bulun. Sonrasında yüzünüzün etrafına net olan yerlere birer birer nokta koyun. Çenenize, alnınıza, kulak başlangıç çizginize hepsine noktalar koyun ve en son birleştirin. Birleştirdiğiniz çizgilerde yukardaki resimde hangisi uygunsa ve aynısıysa yüz şekliniz odur. Artık mezuralarla uğraşmanıza gerek yok. Kalem izlerini yok etmek için ise küçük bir sabun yardımı alabilirsiniz. Yüz şeklinizi öğrendikten sonra yüz şeklinize uygun güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Eğer gözleriniz küçükse büyük gözlükler tercih etmemeye çalışın. Gözleriniz büyükse ise çok büyük gözlükler tercih etmemeye çalışın. Ters orantıda sizi fazlasıyla etkileyici yapacak olan bu yöntem sizi ortamlarda parmakla göstertecek…

Keskin Çene Hatlarına Sahipseniz Büyük Yuvarlak Gözlükler Tam Size Göre

 2021 yazının en trend gözlüklerinden birisi olan yuvarlak gözlükler yüz şeklinizi ortaya çıkarırken yüzünüzde de sert, yumuşak orta bir görünüm verecektir. Keskin bir çene hattınız varsa yuvarlak gözlükleri taktığınız zaman sizi oldukça çekici yapacaktır. Aynı zamanda çene hatları belirgin olmayan kişiler de yuvarlak gözlükleri tercih ederlerse onlarda da sert bir görünüm sağlayacaktır. Ters orantı sağlayan bu gözlükler yazın en trendlerinden birisi…

Şeffaf Güneş Gözlüklerinden Vazgeçemeyenler İçin

2020 yılından beri devam eden şeffaf gözlük modası hala modasını korumaya devam ediyor. Takan kişi tarafından oldukça çekici ve seksi bir görünüm sunan şeffaf gözlüklerin ilk kullanımları çok eskiye dayanmaktadır. Size bir okul havası ve sert tatlı bir görünüm verecektir. Erkekler tarafından oldukça tercih edilen bu gözlük modeli vintage tarza sahip kişiler için harika bir aksesuar…

Güneş Gözlüklerinde Bu Sene Yine Sarı Renk Moda

2021 yılının seçilen renklerinden birisi olan sarı renk, gözlüklerde iki yıldır modasını sürdürmeye devam ediyor. Bu gözlükler 70’li yıllarda moda olup 80’li yılların başına kadar modasını devam ettirmişti. Geçen süre zarfında o zamanın insanları bile bu modelin yüzyıllar boyu devam edeceğini söylemişti. 2020’den beri sarı gözlükler fazlasıyla tercih ediliyor. Tatlı bir görünüm ve yüzü yumuşatacak bir çerçeve ile bütün dikkatleri hızlı bir şekilde üzerinize çekebilirsiniz.

Dar Ve Keskin Gözlükler Oldukça Heyecan Verici

Size ben tarz sahibiyim dedirtecek bu sert kedi gözlükleri bütün ortamlarda ilgileri üzerinize toplayacak. Kedi gözlükler oldukça sizi marjinal gösterecektir. Stil sahibi olan kişilerin oldukça tercih ettiği bu gözlük modeli sizi çok çekici gösterecektir. Farklı renklere sahip olan bu gözlükler 2020’den beri oldukça göz önünde. Çene kemiğiniz var ise çene kemiklerinizi iyice belirtecek ve sizi olduğundan daha sert bir görünüm verecek bu gözlükler bu senede oldukça moda. Birçok renge sahip olan bu gözlükler gözlük markalarının raflarında yerlerini sürdürmeye devam ediyor.

Fantastik Gözlükleri Denemeye Ne Dersiniz

Birçok ünlü tarafından tercih edilen bu fantastik gözlükler sizi maceracı, ruhu yenilenmiş taze bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Bu gözlükleri kullanan birçok ünlü var. Özellikle tatillerde, sahillerde sıkça rastlayacağımız bu gözlük modeli raflarda yerini şimdiden almaya başladı. Başta Demet Akalın olmak üzere sıkça kullanılan bu gözlükler sizi fazlasıyla seksi bir görünüme sokacak. Yüzünüzü olduğundan daha çekici gösterecek bu gözlüklerin birçok rengi ve ikili rengi bulunmaktadır. İyi bir skalaya sahip bu gözlükler bu sene en çok satılacak olan gözlerden birisi olacak gibi gözüküyor..

Retro Bir Görünüm Bu Yazın Vazgeçilmezlerinden Olacak

Retro bir görünüm sağlamayı seven, eski zamanları 70’lerin 80’lerin tarzından hiç vazgeçemeyenler için harika bir haberimiz var. 2021 yılının yaz sezonunda bol bol rastlayacağınız Retro siyah yuvarlak, dar ve geniş gözlükler sizi fazlasıyla sevindirecek. Bu gözlükler doğru bir şekilde kullanıldığında oldukça çekici bir görünüm sağlayabilir. Fakat yanlış kullanımda komik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Daha feminen bir görünüm için sert ve dar gözlükler kullanmanızı, daha tatlı, yumuşak bir görünüm için ise büyük ve geniş olan Retro gözlükleri kullanmanızı öneriyoruz.

Güneş Gözlüğü Alırken bu noktalara dikkat edin

  • orijinal olmayan gözlükleri kesinlikle kullanmayın. Gözlerinizi hızlı bir şekilde bozan bu plastik saydam gözlükler, gözlerinize hızlı bir şekilde zarar verecektir.
  • Gözlükçüye gidip iyi markaların gözlüklerini alın.
  • Fiyat konusunda sezon başı gelmeden iyi gözlükleri kampanyalı fiyatlardan alırsanız, ekonomik açıdan kar etmiş olursunuz.
  • Güneşte sizi yormayacak UV ışınlarından koruyacak şekilde olmalı.
  • Sertifikasız bir güneş gözlüğünü kesinlikle almayın.
  • Her fiyatı uçuk gözlüğünde en iyi gözlük olmadığını bilin.
  • Güneş gözlüğünüzün üzerinde CE işareti varsa gözlerinizin güvende olacağından emin olun.
  • Güneş gözlüklerinizi, bilinmiş markaların bilinmiş ürünlerinden almaya özen gösterin.
  • Garanti belgesi olduğuna dikkat edin.
  • Katarakt, iris problemlerinden uzak kalmak için ise gözlerinizi güneş gözlüklerini kullandıktan sonra bir süre dinlendirin.

2021 Yılında Ünlülerin Takmış Olduğu Güneş Gözlükleri

 Ünlülerin seçmiş olduğu gözlükleri eğer sizlerde tercih ediyorsanız, bu gözlüklere mutlaka bakmanızı öneriyoruz. 2021 yılında ünlülerin seçmiş oldukları gözlükler… İşte detaylar…

Ronaldo’nun seçmiş olduğu bu gözlük gördüğünüz üzere kaş hizasında kalmaktadır. Sert görünümünü biraz kırıp yumuşak bir görünüm elden Ronaldo’nun gözlükleri..

Ünlü güzel oyuncu Fahriye Evcen sonbahar renklerinin ta kendisi.. Kendine yakışanı bilen Evcen’in seçmiş olduğu bu gözlüklerde yüzünden oldukça büyük. Yüzünün dengesiyle gözlüğün büyüklüğünü dengelemiş.

Demet Akalın’ın yıllardır kullanmakta olduğu yuvarlak gözlükler bu senede üzerinde. Demet Akalın’ın yüzüne baktığımız zaman çene hatları belirgin küçük bir yüze sahip. Fazlasıyla yuvarlak gözlük seçen ünlü şarkıcı Demet Akalın yüzünü biraz yumuşatmak için bu gözlükleri sık sık kullanmaktadır.

Selin Şekerci’nin kullanmış olduğu bu gözlükler yüzünü oldukça yumuşak bir şekilde göstermiş. Şekerci’nin çene kemikleri fazla belirgin olmamasına rağmen  yüzüne en çok yakışan bu gözlük modelini yüzüne oturtmayı başarmış.

Ünlü dünya yıldızı şarkıcı Rihanna’nın tercih etmiş olduğu bu gözlüklerde oldukça fantastik. Rıhanna’nın yüz hatlarına baktığımız zaman geniş alın ve basık bir yüz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fantastik bir kadın olmayı beceren Rihanna bu senede tarzıyla herkesi konuşturacak boyutta.

KİBİRSİZ.COM'DA POPÜLER